Om oss

OM OSS

Ifrån hjärtat av Värmland

Företaget grundades 2007 av Arvid Blix och har fram tills i dag genomfört långt över 1000-projekt. Vi har en lokal prägel i Värmland och gör också uppdrag runtomkring i Sverige och Norge. Våra jobb täcker ett stort spektra som återspeglas i våra kunders mångfald. Vi gör allt ifrån festivaler, turnéer, teater, sportevenemang, konferenser, fester, rena uthyrningar samt försäljning av ljud & ljusteknik.

 

Varmt välkommen till oss!

 

Din idé är vårt syre

 

Tillsammans med våra kunder skapar vi upplevelser värda att minnas.

VI SOM JOBBAR

ARVID BLIX

 

VD / Projektledare

+46(0)76 815 19 01

arvid@audioblix.se

Maria Rhönnstad

 

Ekonomi & Lagertekniker

+46(0)70 541 91 69

maria@audioblix.se

Jacob Hellenrud

 

Ljudtekniker

+46(0)76 100 01 16

jacob@audioblix.se

Rasmus Andersson

 

Frilans Ljudtekniker

+46(0)76 338 37 22

rasmus@tickticktick.se

DAVID GUSTAVSSON

 

Ljustekniker

+46(0)70 184 74 68

david@audioblix.se

Nisse Nilsson

 

Frilans Ljud/Ljustekniker

+46(0)76 110 66 38

nisse.nilsson@galaxen.se

Martin Andersson

 

Frilans Ljud/Ljustekniker

+46(0)70 349 53 78

martin.erling.andersson@gmail.com

BILDER

Audio Blix, Arvika Näringslivscenter, Strandvägen 2, 671 51 Arvika

Copyright @ All Rights Reserved